fbpx
Laser Tag – jak to działa?

Dla wszystkich, którzy spotykają się z paintballem laserowym po raz pierwszy, ale także dla tych którzy chcą sobie temat odświeżyć, przygotowaliśmy krótki poradnik o Laser Tagu. Mamy nadzieję, że się przyda.

 

Laser Tag czy też spolszczony paintball laserowy, mimo sugestywnej nazwy nie ma nic wspólnego z laserem. W tym systemie rozrywki strzelamy do siebie ni mniej ni więcej tylko wiązką podczerwieni. Jak to działa? Cały system Laser Tagu, który znajdziecie w LaserCamp w Piasecznie składa się z kilku elementów.  Kamizelki taktycznej wyposażonej w czujniki podczerwieni oraz jednostkę centralną. Do tego gracz dostaje do ręki broń, czy raczej replikę broni, która strzela właśnie podczerwienią. Wszystkim zarządza specjalna aplikacja, która programuje jednostki centralne, nadzoruje prawidłowość gry oraz na koniec podsumowuje wyniki.

 

 

Jaki scenariusz?

Paintball laserowy to gra zespołowa, w której może uczestniczyć minimum dwóch, a maksymalnie dziesięciu graczy. Jednak fajnie jest kiedy zbierze się nie mniej niż czterech chętnych do gry. Wtedy rozgrywka staje się o wiele bardziej pasjonująca. Uczestnicy dzielą się zazwyczaj na dwa zespoły i rozgrywają, zazwyczaj 20-minutową rundę. Zazwyczaj gracze wybierają tryb deadmatch.

Dlaczego tyle słów zazwyczaj? Bo Laser Tag, który znajdziecie w Lasercamp Centrum Rozrywki, oferuje wiele opcji i urozmaiceń gry. Dzięki temu zabawa u nas staje się ciekawsza i bardziej emocjonująca. Co mamy do wyboru? Przede wszystkim rodzaj broni oraz różnorodną amunicję. W tym paintballu laserowym możemy wybierać czy chcemy mieć nieograniczoną ilość amunicji i żyć, czy może jednak zakładamy limity, a gra przestaje być beztroską strzelanką i zaczyna wymagać strategicznego myślenia.

Idźmy dalej. Zazwyczaj w Laser Tagu spotykanym w Warszawie i okolicach mamy pojedynek dwóch drużyn. Dlaczego jednak nie trzech, albo czterech? A może opcja „każdy na każdego”? W LaserCamp takie wybory są na wyciągniecie ręki. A skoro zakosztowaliśmy takich zmian, to tylko o krok dalej są specjalne bazy w których uzupełnimy amunicję lub odzyskamy utracone życie. Można się w tych opcjach pogubić.

 

Przygotowania do gry

Paintball laserowy, w odróżnieniu od paintballu klasycznego nie wymaga specjalnego stroju czy przygotowań. Warto jednak chwilę poświęcić na wybór stroju, bo przyjazd z Warszawy po to by się dowiedzieć, że brakuje nam odpowiednich butów, nie będzie przyjemnością. Organizując urodziny dla dzieci lub imprezę kawalerską, warto poinformować zaproszonych gości jak się ubrać.

Laser Tag jest rozrywką stosunkowo czystą. Nie wymagamy specjalnych strojów. Na arenę wpuścimy każdego chętnego. Warto jednak wziąć pod uwagę, że grając będziemy biegać, kucać, wspinać się na schody. Krótko mówiąc będziemy w stałym ruchu. Dlatego buty sportowe to bardzo dobra i zalecana opcja. Także ubranie powinno zapewniać nam swobodę ruchu.

 

 

Czy Laser Tag jest dla każdego?

Zasadniczo odpowiedź brzmi tak. Każdy, czy stary czy młody, może zagrać. Musimy mieć oczywiście świadomość, że małe, sześcioletnie i mniejsze dzieci nie udźwigną broni i mogą mieć problem ze zrozumieniem zasad gry. Organizując urodziny dla dzieci, musimy to wziąć pod uwagę.  Nawet starsze dzieci mogą odczuwać lęk przed zaciemnioną areną. Warto to wtedy zgłosić obsłudze, która postara się o dodatkowe oświetlenie.

Odradzamy udział w grze osobom z epilepsją. Mrugające oświetlenie aren czy wiązka światła wydobywająca się  z broni mogą być przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia. Także panie w ciąży powinny się zastanowić nad udziałem w grze. Zabawa w paintball laserowy jest dynamiczna. Można wpaść na przeszkodę lub innego gracza.

Poza tym nie widzimy więcej przeciwwskazań by przyjść do LaserCamp, złapać za broń i wygrać kilka tur.

Zadzwoń teraz