fbpx

Tytuł

Strefa naukowców

Strefa Naukowców to część naszego Centrum Rozrywki wyłączona z działań militarnych. Tutaj nasi młodzi goście, podczas warsztatów naukowych, mogą zagłębić się w świat eksperymentów i poznać nieco tajników nauki. Przecież nic tak nie wzmaga ciekawości świata, jak własnoręcznie wykonane doświadczenia. Nasza Strefa Naukowca to doskonała przeciwwaga do szaleństw na arenach paintballowych. Zajęcia prowadzone tutaj doskonale sprawdzają się podczas urodzin dla dzieci, ale także jako atrakcja dla grup szkolnych z Warszawy, Piaseczna i okolic

Możecie Państwo wybierać spośród czterech przygotowanych tematów:

 

Chemia (6 do 12 lat)

– To jest zestaw samodzielnie wykonywanych przez dzieci doświadczeń chemicznych, wykorzystujących głównie to, co mamy w domu pod ręką, czyli substancje ogólnie dostępne. Na tych warsztatach będziemy poszukiwali zasad i zasadowości, sprawdzali dlaczego pająk nie tonie i co potrafi dwutlenek węgla. A na koniec zrobimy wulkan. Wszystko prowadzone w sposób swobodny i zabawny.

 

W tym temacie korzystamy z fartuchów ochronnych, wyposażenia laboratorium chemicznego, ale także z wytwornicy suchego lodu.

Czas trwania 1h.

 

Fizyka (6 do 12 lat)

– To jest zestaw samodzielnie wykonywanych przez uczniów doświadczeń fizycznych. Zobaczymy czy uda nam się wytworzyć własny biegun, obejrzymy film holograficzny, ale też wywołamy małą burzę. Poszukamy też zaginionych substancji. Wszystko prowadzone w sposób swobodny i zabawny.

W tym temacie korzystamy z fartuchów ochronnych oraz wielu pomocy, takich jak kula plazmowa, lampy UV czy generator Van de Graaffa. Wszystko prowadzone w sposób swobodny i zabawny.

Czas trwania 1h.

 

Warsztaty fotograficzne (10-18 lat)

– W tym temacie dowiemy się co to jest światło i jak powstaje zdjęcie w profesjonalnym studio fotograficznym. Pobawimy się światłem w praktyce i wykonamy kilkadziesiąt ciekawych zdjęć. Zobaczymy do czego służy w aparacie przysłona, a do czego czas. Oczywiście do zdjęć potrzebujemy modeli i modelek, więc zabawy będzie sporo.

W tym temacie mamy do dyspozycji kompletnie wyposażone studio fotograficzne, lampy, statywy, softboxy, wrota, filtry, parasolki, blendy i…. fotografa.

Czas trwania 1-2h.

- formularz kontaktowy -

napisz do nas

- kontakt -

kontakt

Adres: Piaseczno
ul. Puławska 38/40
Telefon: +48 660 62 00 99
EMail: arena@lasercamp.pl
Zadzwoń teraz